0
دسته بندی محصولات

اخبار و مقالات

 • آشنایی با فناوری اطلاعات

  1400/06/07 - 12:28:01
  آشنایی با فناوری اطلاعات

  امروزه فناوری اطلاعات مرزها را کنار زده و یک جهان ویژه با امکانات و توانایی های ویژه خلق کرده است. به طوری که در هزاره سوم و در آغاز ورود به عصر اطلاعات یکی از مهمترین موضوعات مطرح همه سازمان های دنیا به کارگیری و استفاده مناسب از این پدیده می باشد. همه سازمان ها و شرکت های اقتصادی و غیراقتصادی به سودمند بودن و ضرورت استفاده از IT آگاهی کامل پیدا کرده اند. همچنین همه مدیران آینده نگر که حساسیت رقابت در بازار جهانی و جهانی بودن را درک کرده اند در تصمیم گیری ها و سرمایه گذاری های خود جایی را هم برای آی تی کنار گذاشته اند و سعی آنها بر این است که از این فناوری در فرایندهای سازمانی خود استفاده کنند. این حساسیت تا جایی پیش رفته که حتی استراتژی ها و برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت سازمان را بر پایه استفاده از فناوری اطلاعات تدوین و پایه ریزی می کنند و مطمئن هستند که این سرمایه گذاری ها در راستای پیشرفت سازمان بوده و بسیاری از هزینه های سازمان را پوشش می دهد.

  با توجه به استفاده روزافزون از فناوری اطلاعات در سازمان ها و محیط های کسب و کار، نیاز به متخصصان زیر مجموعه IT روز به روز فزونی یافته است. به همین خاطر افراد بسیاری هستند که به ارزش بالقوه فناوری اطلاعات در جامعه و زندگی روزمره خود واقف بوده و آن را به عنوان فرصتی بسیار مناسب در زندگی و شغل آینده خود به حساب می آورند و سعی در کسب دانش علمی و عملی در این زمینه می نمایند.

  مفهوم فناوری اطلاعات

  عصری که ما امروزه در آن قرار داریم عصر اطلاعات (Information Age) نام گرفته است. در این زمانه، دسترسی به اطلاعات و همچنین نشر آن (یا تبادل اطلاعات) بسیار آسان تر از قبل شده است. بنابراین برای مدیریت بهتر و جلوگیری از بی نظمی اطلاعات، فناوری اطلاعات (IT) اختراع شده است تا بهتر بتوان از اطلاعات استفاده نمود.

  البته در تعریف آن باید گفت «کاربرد هرگونه وسیله و یا تکنیک، برای کار با اطلاعات را فناوری اطلاعات می گویند». این وسایل و تکنیک ها اعمالی همچون پردازش، نگهداری، جمع آوری، ذخیره، توزیع، انتقال و امنیت را نسبت به اطلاعت انجام می دهند.

  صد البته در میان ابزارها و دستگاه هایی که برای ذخیره و پردازش اطلاعات به کار می روند کمپیوتر از اهمیت خاصی برخوردار است، اما به یاد داشته باشید که تعریف عمومی فناوری اطلاعات، صرفاً محدود به کار با اطلاعات از طریق کامپیوتر نیست. با تمام این وجود اگر بخواهیم IT را از منظر علوم کامپیوتری تعریف کنیم، «به استفاده از کامپیوتر در جهت ایجاد و نگهداری و ذخیره اطلاعات با هدف استفاده بهتر از آنها فناوری اطلاعات و ارتباطات می گویند».

  آی تی، استفاده بهینه از سیستم های رایانه ای است؛ استفاده هر چه بهتر از رایانه ها، نرم افزار ها،سخت افزار ها و … برای ساده تر شدن ارتباطات، تولید علم، توزیع دانش و اطلاعات، حل مشکلات و پیاده سازی راه حل ها در سازمان، وظیفه اصلی فناوری است.

  Information technology مجموعه ای است شامل مهندسی دانش، سخت افزار، نرم افزار، انسان افزار، شبکه افزار، سازمان و مدیریت افزار و واسط انسان و سیستم و … که فرآیند پویای اطلاعات را میسر می سازد.

   

  ادامه مطلب ...
 • شروع کار با لپ تاپ

  1400/06/07 - 12:25:13
  شروع کار با لپ تاپ

   

  شروع کار با لپ تاپ  : کاربران زمانی که یک لپ تاپ جدید خریداری می کنند دوست دارند در همان ابتدای نرم افزارهای زیادی را بر روی آن نصب کنند ولی باید بدانید در همان ابتدای کار باید به نکاتی دقت کنید و آنها را فراموش نکنید زیرا در غیر اینصورت ممکن است به ویندوز آسیب وارد شود. 

   

  اقدامات اولیه برای شروع کار با لپ تاپ 

  • در نظر داشته باشید یک برنامه آنتی ویروس در ابتدای کار بر روی لپ تاپ تان نصب نمایید و حتما اقدام به بروز رسانی تنظیمات آن نمایید  و یکبار لپ تاپتان را اسکن نمایید. 
  • هر برنامه یا درایو اضافه ی را که همراه لپ تاپتان می باشد روی آن نصب نمایید. لطفا فقط یکبار هر برنامه یا نرم افزار را روی لپ تاپتان نصب نمایید و سپس بعد از اتمام هر نصب سیستم خود را ریستارت کنید. 
  • سیستم عامل را بروز رسانی کنید و در صورتی که زیادتر از یک مورد بروزرسانی وجود دارد به ترتیب آنها را انتخاب کنید و بعد از هر نصبی فراموش نکنید که سیستم خود را ریستارت نمایید. 
  • به وب سایت تولید کننده لپ تاپتان مراجعه نمایید و نرم افزارهای را که بر روی لپ تاپتان موجود می باشد ، چک کنید در صورتی که آپدیت جدیدی بر روی لپ تاپتان نشان داده می شود آن را دریافت نمایید و اقدام به نصب نمایید. 
  • از طریق کنترل پنل به بخش Programs  بروید و لیست برنامه های را که نصب شده اند ، بررسی نمایید و اگر نرم افزار اضافه ی وجود دارد که شما از آن استفاده نمی کنید آن را حذف نمایید تا لپ تاپتان زیادی شلوغ نشود. 
  ادامه مطلب ...
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع با پست پیشتاز
ضمانت بازگشت کالا
هدایا و تخفیفات